Kontakt

Tveka inte att kontakta oss om du har frågor kring installation av solkraft.
Du kan även boka en kostnadsfri konsultation med hembesök där vi går igenom förutsättningarna för just er fastighet och skräddarsyr en solcellslösning utefter era önskemål och vår projektering. 

Solkraft Sverige huvudkontor

Flöjelbergsgatan 18, vån 2

431 37 Mölndal

Mail: info@solkraftsverige.se

Telefon: 031-788 83 99

Kundsupport
Mail: support@solkraftsverige.se
Hjälp oss att hjälpa dig effektivt.
Beskriv ärendet så utförligt som möjligt.

VÄGBESKRIVNING

Solkraft Sverige lokalkontor

Krossverksgatan 7E

216 16 Limhamn

Mail: info@solkraftsverige.se

Telefon:0709-880 803

Kundsupport
Mail: support@solkraftsverige.se
Hjälp oss att hjälpa dig effektivt.
Beskriv ärendet så utförligt som möjligt.

VÄGBESKRIVNING

Regionala kontakter

Västra Götaland/Halland

Urban Aheinen

Säljare, Västra Götaland/Halland

Kontakta Urban för frågor om installation i villa, lantbruk eller kommersiella fastigheter.

Telefonnummer: 0760-360 482

Email: urban@solkraftsverige.se

Bohuslän/Halland

Kenneth Alexandersson

Säljare, Bohuslän/Halland

Kontakta Kenneth för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0705-497 501

kenneth@solkraftsverige.se

Värmland/Dalsland

Lisbeth Vestlund

Säljare, Värmland/Dalsland

Kontakta Lisbeth för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0763-156 866

lisbeth@solkraftsverige.se

Skaraborg

Daniel Edlander

Daniel Edlander

Regionansvarig säljare, Skaraborg

Kontakta Daniel för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0736-277 459

daniel@solkraftsverige.se

Östergötland

Mikael Hoflund

Regionansvarig säljare, Östergötland

Kontakta Mikael för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0706-890 200

mikael@solkraftsverige.se

Skåne

Rickard

Rickard Palheden

Regionansvarig säljare, Skåne

Kontakta Rickard för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0709-880 803

rickard@solkraftsverige.se

Skåne

Linda Johansson

Säljare, Skåne

Kontakta Linda för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0707-696 062

linda@solkraftsverige.se

Skåne

Christer Larsson

Säljare, Skåne

Kontakta Christer för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0704-934 484‬

christer@solkraftsverige.se

Skåne

Henric Lindström

Säljare, Skåne

Kontakta Henric för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0735-283 769

henric@solkraftsverige.se

Skåne

Olle Hedstrand

Säljare, Skåne

Kontakta Olle för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0761-865 388

olle@solkraftsverige.se

Skåne

Nils Johnsson

Säljare, Skåne

Kontakta Nils för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0704-241 812

nils@solkraftsverige.se

Skåne

George Petrovic

Säljare, Skåne

Kontakta George för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0763-293 171

george@solkraftsverige.se

Jönköpings län, Sjuhäradsbygden

Svante Lundgren

Regionansvarig säljare, Jönköpings län, Sjuhäradsbygden

Kontakta Svante för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0705-701 317

svante@solkraftsverige.se

Jönköping, Småland

Nicklas

Nicklas Gidlund

Säljare, Jönköping, Småland

Kontakta Nicklas för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0709-609 350

nicklas@solkraftsverige.se

Stockholm-Mälardalen

Tomas

Tomas Mark

Regionansvarig säljare, Stockholm-Mälardalen

Kontakta Tomas för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0703-179 801

tomas@solkraftsverige.se

Kontaktpersoner huvudkontoret

Peter Olsen

VD, Mölndal

Kontakta Peter för frågor om installation i villa, lantbruk eller kommersiella fastigheter.

Telefonnummer: 0761-638 399

Email: peter@solkraftsverige.se

Stefan Larsson

Försäljningschef, Mölndal

Kontakta Stefan för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Telefonnummer: 0761-898 542

Email: stefan@solkraftsverige.se

Niklas Svensson

Vice försäljningschef, Mölndal

Kontakta Niklas för frågor om installation i villa, lantbruk, kommersiella fastigheter eller BRF.

Tel: 0733-337 437

niklas@solkraftsverige.se

Sandra Cervin

Marknadschef, Mölndal

Kontakta Sandra för frågor om Solkraft Sveriges kommunikation och marknadsaktiviteter.

Telefonnummer: 0704-958 820

Email: sandra@solkraftsverige.se

Annika Hansson

Annika Hansson

Administratör, Mölndal

Kontakta Annika i administrativa ärenden eller då du behöver hjälp att komma i kontakt med rätt person inom företaget.

Telefonnummer: 031-788 83 99

Email: annika@solkraftsverige.se

Boka ett kostnadsfritt besök

Boka en kostnadsfri konsultation med hembesök utan köptvång. Tillsammans går vi igenom förutsättningarna för just er fastighet och skräddarsyr en solcellslösning enligt era önskemål och vår projektering.